Znajdź obóz dla siebie
Rezerwuj on-line lub telefonicznie
61 850 10 85 61 853 42 47

od 0.00 zł

Kierunek: /
Transport:

  • Program
  • Terminy i rezerwacje
OPIS:
Zwiedzaj, baw się i ucz angielskiego w wakacje! Na miejscu poznasz zwyczaje, kuchnię i modę. Poczuj się jak prawdziwy Londyńczyk! Nie może Cię tam zabraknąć.

Keep calm because English is fun! Z Nami przekonacie się, że nauka języka angielskiego może być zabawna i prosta! Przełamiecie barierę językową dobrze się przy tym bawiąc! Spotkacie nowe, interesujące osoby, zobaczycie najsłynniejsze zabytki, poznacie brytyjską kulturę, zrobicie zakupy na słynnych wyprzedażach, a to wszystko po angielsku! Nie ma nic lepszego niż nauka języka w jego naturalnym otoczeniu!

LONDYN - to miasto kontrastów, różnorodności, zabytków, mody oraz zakupów. Stolica Wielkiej Brytanii przyciąga odwiedzających za sprawą słynnych zabytków, muzeów, rozległych parków miejskich pozwalających na relaks, licznych miejsc rozrywki, które są w stanie sprostać każdemu gustowi i kieszeni oraz słynnych sklepów. To miejsce w którym wszyscy szybko się aklimatyzują i dobrze czują! Tutaj będziecie mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Przekonajcie się sami jak smakuje język w oryginalnym otoczeniu!

ZAKWATEROWANIE:
Hostel VIA LIMEHOUSE - zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych z łazienką, w pokojach łóżka piętrowe, dostęp do darmowego wi-fi. Na terenie hostelu do dyspozycji: 24-godzinna recepcja, sala telewizyjna, pralnia, przechowalnia bagażu.

Hostel VIA LEWISHAM – zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych, łazienki wspólne na korytarzu. W pokojach łóżka piętrowe, dostęp do darmowego wi-fi. Na terenie hostelu do dyspozycji: 24-godzinna recepcja, sala telewizyjna, pralnia, przechowalnia bagażu.

CO JEMY:


2 posiłki dziennie serwowane w miejscu zamieszkania.

Śniadanie:
Obiadokolacja:
Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu do Londynu,
Ostatni posiłek: śniadanie + suchy prowiant w dniu wyjazdu z Londynu

PROGRAM:
JAK SIĘ UCZYMY

Nasza kadra składa się z doświadczonych lektorów języka angielskiego.
Ćwiczenia i zadania z użyciem języka angielskiego, jak również zwiedzanie i sytuacyjne zajęcia praktyczne prowadzone są przez polskich lektorów. Obóz podzielony jest na mniejsze grupy, z których każda ma swojego lektora języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie w najlepszym możliwym środowisku do tego przeznaczonym - Londynie!

warsztaty językowe...

- zadania do wykonania na mieście
- quizy, zabawy, zagadki, konkursy w języku angielskim
- odgrywanie scenek z życia codziennego
- zwiedzanie Londynu z lektorem języka angielskiego

WYCIECZKI W PROGRAMIE:

- całodzienna wycieczka do Brighton+Seven Sisters! Odwiedzicie nadmorską miejscowość wypoczynkową, położoną nad Kanałem La Manche. Podczas pobytu zobaczycie Royal Pavilon, który został przebudowany na styl hindi. Jest to jeden z przykładów egzotyzmu w sztuce europejskiej. Zobaczycie też Brighton Pier – molo, które często odwiedzane jest przez turystów oraz mieszkańców ze względu na mieszczące się tam centrum rozrywki. Po czym udamy się do miasteczka Seaford, gdzie znajdują się słynne klify. Seven Sisters to grupa siedmiu białych klifów znajdujących się przy ujściu meandrującej rzeki Cuckmere. Oszałamiające wrażenie wywierają nie tyle same skały, ale również zapierające dech w piersiach widoki oraz urywający się nad przepaścią krajobraz.

W LONDYNIE zobaczycie:

OCEANARIUM SEA LIFE LONDON AQUARIUM - nowość w naszej ofercie! Te unikalne miejsce znajduje się w samym centrum Londynu, w podziemiach prawie 100 letniego, zabytkowego London County Hall. Zobaczysz tutaj jedną z największych kolekcji w Europie organizmów słodko i słonowodnych. Daj się oczarować pięknym i niezwykłym stworzeniom z morskich głębin !

Natural History Museum - odwiedziecie muzeum, które przybliża dzieje naszej planety. Znajdziecie tutaj ponad 70 milionów eksponatów! Można tutaj między innymi doświadczyć symulowanego trzęsienia Ziemi oraz obejrzeć galerię dinozaurów z naturalnej wielkości ryczącym i ruchomym dinozaurem.
Science Museum - odwiedzicie jedno z najsłynniejszych muzeów w Wielkiej Brytanii! Eksponaty prezentowane w muzeum pochodzą z różnych dziedzin nauki i techniki. W zbiorach znajdują się zespoły eksponatów związane z działalnością brytyjskich wynalazców takie jak pionierskie maszyny parowe Jamesa Watta, czy prototypowe odbiorniki telewizyjne Johna Bairda.
Victoria and Albert Museum - odwiedzając to miejsce zobaczycie największą na świecie kolekcję poświęconą sztuce i rzemiosłu artystycznemu, znaleźć tutaj można ponad tysiącletnie książki, ceramikę, wyroby ze szkła i metalu, meble, biżuterię oraz stroje.
Imperial War Museum - zobaczycie od środka historię wojskowości. Muzeum zostało założone dla upamiętnienia poległych podczas I wojny światowej. Kolekcja muzeum była uzupełniana podczas II wojny światowej. Obecnie w muzeum znajdują się eksponaty ze wszystkich brytyjskich konfliktów zbrojnych.
Tate Modern - odwiedzicie jedno z najciekawszych i największych muzeów sztuki nowoczesnej na świecie, które ma swoją siedzibę w starej elektrowni na południowym brzegu Tamizy. Zbiory Tate Modern obejmują zarówno brytyjską jak i międzynarodową sztukę od XIX wieku do lat obecnych.
Museum od London - w tym miejscu zapoznacie się z burzliwą historia stolicy Wielkiej Brytanii od czasów prehistorycznych aż po współczesność. Kolekcja muzeum zawiera ponad milion eksponatów: archiwa archeologiczne, stroje i dekoracje oraz fotografie.
Royal Air Force Museum - odwiedzicie muzeum w całości poświęcone lotnictwu, gdzie na własne oczy prześledzicie historię zarówno brytyjskiego jak i światowego lotnictwa. Zobaczycie m.in.: pierwszy samolot braci Wright, maszyny z czasów II wojny światowej, a także największe pasażerskie odrzutowce.

Kolejnym miejscem, które zobaczycie to jedyny tego typu w Europie zwodzony most - Tower Bridge, zbudowana w stylu wiktoriańskim licząca blisko 200 lat, konstrukcja jest jednym z najbardziej znanych miejsc Londynu.

Wizyta w British Museum pozwoli Wam odbyć podróż w czasie do starożytności.
Przejdziecie obok Pałacu Buckingham - oficjalna rezydencja monarchów brytyjskich - jedyny na świecie pałac, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję. Podczas wizyty w tym miejscu obejrzycie oficjalną zmianę warty.

Przechodząc koło Houses of Parliament spotkacie się z wielką polityką i historią monarchii brytyjskiej, a później zrobicie sobie zdjęcie z Big Ben.

Spacerem przejdziecie się na Piccadilly Circus - jedno z najbardziej rozpoznawalnych skrzyżowań na świecie w rozrywkowej i teatralnej dzielnicy West End.
Niedaleko Piccadilly Circus znajduje się jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic - Soho, obecnie najmodniejsze miejsce w Londynie. A integralną częścią Soho jest - China Town, czyli londyńska kolebka kultury chińskiej.

Odwiedzicie także słynną dzielnicę artystyczną Camden Town. Nie znajdziecie tu wielkich sieciówek ponieważ Camden znane jest jako centrum mody alternatywnej. Skóra, ćwieki i glany - typowy widok, alternatywna oaza z dala od królewskiego prestiżu i parlamentu. Bardzo często, tutejsze fasady budynków ozdabiają polityczne komentarze, a intensywne barwy składają hołd sztuce Pop Art. Sercem tej dzielnicy jest Camden Market - duży bazar ze starociami, tkaninami, kuchnią, ubraniami z całego świata.

Podczas zwiedzania Londynu odwiedzicie także Hyde Park - jeden z kilku królewskich parków w środku zatłoczonego miasta.

Jednym z miejsc sakralnych, które zwiedzicie podczas spaceru będzie najważniejsza świątynia anglikańska w Londynie - Westminister Abbey, w której odbywają się wszystkie najważniejsze uroczystości państwowe m.in koronacje królów, czy zawieranie sakramentu małżeństwa przez monarchów.

W centralnej części Londynu znajduje się plac - Trafalgar Square, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej armii pod Trafalgar. Na placu znajdują się pomniki: Jerzego IV, gen. Heveloka oraz gen. Napiera. Cechą charakterystyczną placu jest ustawiona na środku 55 - metrowa kolumna Nelsona. Przechodząc przez Trafalgar Square dojdziecie do National Gallery, galerii sztuki – prezentującej kolekcję brytyjskich impresjonistów i kilkanaście dzieł Vincenta van Gogha.

Będziecie mieli okazję zrobić prawdziwy shopping w domu towarowym Harrods. Znajduje się w nim ok. 330 sklepów zajmujących powierzchnię ok. 20 000 m2.

Covent Garden jest dzielnicą, w której spotykają się artyści, cyrkowcy, muzycy oraz zwykli ludzie. Centralną częścią Covent Garden jest Piazza - liczący sobie ponad 500 lat targ, na którym można kupić świeże owoce, warzywa, kwiaty oraz pamiątki.

Londyński sklep M&M's World - zajmuje 4 piętra na łącznej powierzchni 3200 m2, a jego wybudowanie kosztowało 10 mln funtów! Jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny świat M&M's w Europie. Sklep poza słodyczami oferuje naczynia, szkło, pościel i biżuterię, zabawki, ubrania, torby. Wśród wielu atrakcji można zobaczyć m.in. wielką czekoladową ścianę, interaktywne ekrany i drażetkowy żyrandol - SMACZNEGO!

Rejs statkiem po Tamizie do Greenwich - co powiecie na podziwianie Londynu z wody?! Krajobraz po minięciu Tower Bridge zmienia się, a samo Greenwich jest bardzo ładne, zielone i ciekawe - południk zero, jedyne w mieście planetarium, kliper herbaciany Cutty Sark, historyczne budynki.

Wizyta w Londynie nie byłaby kompletna gdyby nie przejazd słynnym double decker busem - czyli piętrowy autobus, który jest typowym brytyjskim środkiem komunikacji naziemnej.


IMPREZY FAKULTATYWNE:
(możliwość dokupienia na miejscu)

MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH MADAME TUSSAUD'S - wizyta w najbardziej znanym muzeum na świecie, gdzie spotkacie kilkaset figur, naturalnej wielkości, przedstawiających piosenkarzy, aktorów, sportowców oraz znanych polityków. Wśród nich znajdziecie m.in. Marylin Monroe, Elvisa Presleya, Davida Beckhama, Madonne, a nawet Dalajlame, Jana Pawła II i Lecha Wałęsę.
Cena: 26 GBP

SHREK ADVENTURE - najnowszy park rozrywki znajdujący się w samym centrum Londynu. Dzięki Merlin Entertainments i wytwórni filmowej DreamWorks wspólnie z wielkim zielonym ogrem i niesfornym osłem można przeżyć przygodę życia.
Cena: 18 GBP

LONDON DUNGEON -atrakcja dla wielbicieli horroru i grozy. I to o mocnych nerwach! Poznaj historię Londynu od najmroczniejszej strony.
Cena: 18 GBP

LONDON EYE - jeżeli chcecie zobaczyć panoramę Londynu z lotu ptaka, musicie wybrać się na słynne Londyńskie Oko, które jest największym na świecie kołem widokowym.
Cena: 22 GBP

TOWER OF LONDON - czyli Twierdza Londyńska, która przez setki lat była siedzibą władców Anglii. Zobaczycie tu insygnia koronacyjne: królewski pierścień, jabłko, berło z krzyżem oraz koronę brytyjską, zbroję oraz broń.
Cena: 19 GBP

TRANSPORT:
1 dzień
wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Niemcy, Benelux, Francję

2 dzień
przeprawa Calais-Dover, przejazd do Londynu ok. godz.12:00, zwiedzanie, zakwaterowanie w godzinach wczesnowieczornych, obiadokolacja, nocleg

3-8/9 dzień
codzienne zajęcia językowe; zwiedzanie Londynu wg programu, wycieczka do Brighton i Seven Sisters

9/10 dzień
śniadanie+suchy prowiant, wykwaterowanie, rejs statkiem po Tamizie, Greenwich - spacer po mieście południka zero, wyjazd w godz. popołudniowych, przeprawa Calais-Dover, przejazd przez Francję, Benelux

10/11 dzień
przejazd przez Niemcy, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy

INFORMACJE TRANSPORTOWE

W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej.

[-1] wyjazd/powrót dzień przed datą rozpoczęcia/zakończenia turnusu;

[+1] wyjazd/powrót dzień po dacie rozpoczęcia/zakończenia turnusu.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.

Uczestnicy na zbiórce muszą posiadać wypełnioną i podpisaną Kartę Kwalifikacyjną oraz ważną legitymacje szkolną, a w przypadku imprez zagranicznych obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (może być tymczasowy).

W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679. Po tym numerem mogą Państwo uzyskać bieżące informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup oraz o ewentualnych opóźnieniach.

CENA ZAWIERA:
zakwaterowanie i wyżywienie, program, opiekę BUT kadry: kierownika, wychowawców, pilota na trasie, lektorów języka angielskiego, ubezpieczenie AXA „Kontynenty”

CENA NIE ZAWIERA:
dopłat transportowych (zakładka transport), wycieczek fakultatywnych i dodatkowych wyjść niezawartych w programie, posiłków tranzytowych, obowiązkowej dopłaty na realizację programu w Londynie, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (płatne dodatkowo 10 PLN/os.).

INFORMACJE DODATKOWE:
obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 GBP. Proponowane min. kieszonkowe – ok. 50 GBP+posiłki tranzytowe ok. 20 EUR + wycieczki fakultatywne. Dodatkowo wymagana jest opłata programowa niepodlegająca rozliczeniu (obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów+komunikacja miejska) w wysokości:
dla osób urodzonych w roku 2002 i wcześniej -> 110 GBP
dla osób urodzonych w roku 2003 i później -> 100 GBP.

Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ręcznik. Cena aktualna przy kursie GBP nieprzekraczającym 5,0 PLN.

Planowana liczna na obozie ok. 40 osób

Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

Sprawdź dokumenty obowiązujące na tym obozie --- DOKUMENTY
TerminyDostępnośćCenaPromocjaTrasaRezerwacja


Uderzenie zimy 2020

Najlepsze obozy zagraniczne! Kto pierwszy?

Dowiedz się więcej!