Znajdź obóz dla siebie
Rezerwuj on-line lub telefonicznie
61 850 10 85 61 853 42 47

od 0.00 zł

Kierunek: /
Transport:

  • Program
  • Terminy i rezerwacje
OPIS:
To obóz dla osób pełnych pasji i ciekawych świata, miłośników podróży, orientalnych kultur, obyczajów, a przede wszystkim tańca! Wybierz się w fantastyczną podróż po zagadkowych Indiach i tajemniczym świecie arabskim. Poznaj tradycyjne tańce (belly dance oraz hinduski bollywood), kulturę, język i kuchnię! Wrażenia...niezapomniane!

RIWIERA OLIMPIJSKA - jeden z najpiękniejszych zakątków Grecji. Tutaj pasma Olimpu i piaszczyste plaże łączą się z lazurowym Morzem Egejskim, a bogata historia regionu z licznymi zabytkami starożytnych greków przeplata się z nowoczesnymi atrakcjami. To miejsce z pewnością zauroczy każdego!

PARALIA - to jeden z najpopularniejszych kurortów na całej Riwierze Olimpijskiej. Młodych turystów przyciągają tu możliwości wypoczynku nie tylko na przepięknej piaszczystej plaży ale również, a może przede wszystkim nocne życie - bowiem Paralia aż tętni od dużej ilości dyskotek, klubów, beach barów, klubów karaoke. Za mekkę mogą ją uznać zarówno wielbiciele nocnych rozrywek jak również leniwego leżakowania w gorących promieniach południowego słońca.
GDZIE MIESZKAMY:
Hotel Poseidon*** - to kompleks dwóch budynków położonych na przeciwko siebie. Hotel znajduje się w samym centrum Parali (bliskość sklepów, pubów, dyskotek) gdzie tylko 100 metrów od pięknej piaszczystej plaży. Zakwaterowanie w pokojach 2-4 osobowych z łazienką, balkonem, TV oraz lodówką. Klimatyzacja w pokojach za free. Do dyspozycji gości recepcja, restauracja, strefa Wi-Fi, sala TV.
CO JEMY:
3 posiłki dziennie (kuchnia grecka i europejska). Śniadanie w formie bufetu, jednodaniowy obiad (np. spaghetti, pizza, hamburger) z bufetem sałatkowym oraz składająca się z dania głównego oraz bogatego bufetu sałatkowego są w formie serwowanej.
Pierwszy posiłek kolacja pierwszego dnia pobytu
Ostatni posiłek śniadanie + lunch pakiet ostatniego dnia pobytu
PROGRAM:
codzienne zajęcia z tańca brzucha nauka podstawowych ruchów, łączenie elementów, choreografia.

codzienne zajęcia z tańca bollywood nauka podstawowych kroków, mudry (hasta mudra-gesty rąk), choreografia.

Dodatkowo w programie

Moda od Maroka do Indii

Pokaz strojów z różnych części świata (Wy wystąpicie w roli modelek) uzupełniony prezentacją multimedialną.
Warsztaty upinania sari i hijabów.

Turecka opowieść o kuchni

Pokaz parzenia tureckiej kawy i kilka słów o kuchni tureckiej oraz arabskiej zakończona słodkim poczęstunkiem

Mehendi night

Czyli sekrety urody i makijażu Arabek i Hindusek. Nauczycie się wykonywać piękne wzory z henny (mehendi), poznacie tajniki orientalnego makijażu, dowiecie się do czego służy karmel oraz co to jest kohl, bindi, tikka.

Sztuka tańca w Indiach

Poznacie historię tańca w Indiach oraz dowiecie się, jakie są klasyczne formy tańca indyjskiego.

Taniec w krajach arabskich

Dowiecie się, że taniec arabski to nie tylko taniec brzucha! Istnieje ogromna ilość odmian tańca, w zależności od kraju czy regionu. Poznacie rekwizyty wykorzystywane przez tancerki saggaty, assaye, fan-veile i wiele innych…

Ciekawostki z krajów arabskich i Indii

- tradycje i zwyczaje ślubne
- historia perfum
- klasyczna literatura arabska
- religie w Indiach i krajach arabskich

Gimnastyka poranna z elementami jogi
Wieczory filmowe z kinem bollywood
Kąpiele w Morzu Egejskim
Opalanie się na złocistej plażyA na koniec...

Oriental show
Czyli pokaz tańca uczestniczek i wspólna zabawa w orientalnym klimacie! Zaprezentujecie swoje umiejętności w specjalnie przygotowanych na ten dzień choreografiach. Stylizacja i makijaż w klimacie orientu! Poczujecie się jak prawdziwe gwiazdy Bollywood!

TYLKO U NAS!
Teraz wszystkie imprezy fakultatywne możesz wykupić u nas w biurze. Dzięki temu zabierasz mniej gotówki i zapewniasz sobie niezmienność ceny! (Cena w Euro płatna na miejscu, cena w PLN płatna w biurze)

METEORY (wycieczka całodniowa) – to jeden z najciekawszych zakątków Grecji. Skalny las Równiny Tesalskiej, na którym zostały osadzone klasztory ortodoksyjne. Drugie co do wielkości centrum monastycyzmu w Grecji. Z modlitwą i postami, wyrzeczeniem wszystkiego co ziemskie, mnisi byli podporą kultury i tradycji narodu. Z 24 klasztorów, które powstały w ciągu wieków, zachowało się dzisiaj tylko 6, które nadal wywierają ogromne wrażenie. W drodze powrotnej odwiedzicie pracownie ikon, gdzie zrobicie pamiątkowe zakupy.
Cena 25 EUR/ 108 PLN

ATENY (wycieczka całodniowa) – stolica Grecji to piękne miasto, które kusi swoją historią i licznymi zabytkami. Zwiedzanie zaczniemy od portu Pireus do którego dotrzemy w godzinach rannych. Następnie udamy się do Stadionu Panatejskiego (1sze nowożytne Igrzyska Olimpijskie), dalej zobaczymy świątynie Zeusa, Zapion i Łuk Hadriana. Dalej czeka na Nas Akropol ze swoimi świątyniami Partenon i Erechtejon. Obejrzymy również Odeon, Teatr Dionizosa, Agore Grecą i Agorę Rzymska, Pałac Parlamantu z grobem nieznanego żołnierze gdzie zobaczymy zmianę warty w wykonaniu Gwardii Narodowej -Evzonów.
Cena 45 EUR/194 PLN

OLIMP (wycieczka półdniowa) – poczuj klimat miejsca, skąd starożytni bogowie władali światem...Olimp to bowiem najwyższy masyw górski w Grecji. Jest to także park narodowy uznany przez UNESCO międzynarodowym rezerwatem biosfery z unikatowymi ekosystemami. Podczas wycieczki zobaczycie także Litohoro, Klasztor św. Dionizego, twierdza Platamonas.
Cena 15 EUR/65 PLN

SALONIKI (wycieczka półdniowa) - idealna wycieczka na ... shopping. Ale nie tylko. Jako, ze Saloniki to również bogactwo zabytków bizantyjskich oraz rzymskich, czas zakupów możńa sobie umilić zwiedzanie najbardziej cennych i charakterystycznych miejsc takich jak Biała Wieża, kościół Agia Sophia, Łuk Galeriusza oraz wiele innych.
Cena 20 EUR/86 PLN

WATERLAND - czeka na Was niezapomniana zabawa w miasteczku wodnym na terenie którego znajdziecie różne baseny, zjeżdżalnie wodne oraz salony gier komputerowych.
Cena 25 EUR/108 PLN

REJS NA SKIATHOS (wycieczka całodniowa) – zielona wyspa Archipelagu Sporad, gdzie fale lazurowego Morza Egejskiego rozbijają się o koronkowe wybrzeże. Liczne zatoki i zatoczki oraz wysepki otaczające wyspę będziecie mogli podziwiać ze statku, którym podpłyniecie do uroczego miasteczka, gdzie tarasowo wybudowane zostały domki otoczone kolorowymi kwiatami. Oczywiście nie ominie Was kąpiel morska na słynnej plaży Kukunaries, gdzie piniowe lasy rosnące nad złotymi piaskami upoją Was swoim zapachem. Piasek tej plaży wydaję się złoty za sprawą zawartej w nim miki.
Cena 35 EUR/151 PLN

TRANSPORT:
1 dzień wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Słowację, nocny przejazd przez Węgry
2 dzień przejazd przez Serbię i Macedonię, przyjazd do hotelu ok. godz. 15-tej, zakwaterowanie, kolacja
3-8/9 dzień wypoczynek w Grecji, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych
9/10 dzień wykwaterowanie, śniadanie+suchy prowiant, wyjazd ok godz. 10-tej, przejazd przez Macedonię, Serbię, Węgry
10/11 dzień przejazd przez Słowację, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy

INFORMACJE TRANSPORTOWE

W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.

[-1] wyjazd/powrót dzień przed datą rozpoczęcia/zakończenia turnusu,
[+1] wyjazd/powrót dzień po dacie rozpoczęcia/zakończenia turnusu.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.

W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679.
CENA ZAWIERA:
transport autokarem, zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, program, opiekę BUT kadry kierownika, wychowawców, ratownika wodnego, pilota na trasie, ubezpieczenia AXA KONTYNENTY
CENA NIE ZAWIERA:
dopłat transportowych (zakładka transport), wycieczek fakultatywnych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i na dyskoteki, posiłków tranzytowych, taksy klimatycznej (płatnej na miejscu 12 EUR), składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (płatna obowiązkowo +10 PLN/os.).
INFORMACJE DODATKOWE:
obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 EUR. Proponowane min. kieszonkowe – ok. 100 EUR + imprezy fakultatywne + dyskoteki + posiłki tranzytowe ok. 20 EUR. Dodatkowo wymagana jest kwota 12 EUR (taksa klimatyczna). Cena aktualna przy kursie EUR nieprzekraczającym 4,3 PLN.
TerminyDostępnośćCenaPromocjaTrasaRezerwacja


Uderzenie lata 2019

Najlepsze obozy zagraniczne! Kto pierwszy?

Dowiedz się więcej!