Znajdź obóz dla siebie
Rezerwuj on-line lub telefonicznie
61 850 10 85 61 853 42 47

od 0.00 zł

Kierunek: /
Transport:

  • Program
  • Terminy i rezerwacje
Opis:

Chcecie poznać uroki Londynu? Wybrać się na zakupy do domu towarowego Harrod's? To są właśnie wakacje dla Was. Musicie tu pojechać koniecznie.

Keep calm and visit London with BUT! Jeśli chcecie zobaczyć Londyn, ale bez żmudnej nauki języka angielskiego za to z shoppingiem i fantastyczną zabawą to jest to wyjazd właśnie dla WAS!

Z Nami zwiedzicie najważniejsze atrakcje i najciekawsze miejsca w Londynie i nie tylko, zobaczycie największe londyńskie domy towarowe, a także będziecie mogli zrobić zakupy w sklepach m.in. na Oxford Street. A jak dopisze Wam szczęście będziecie mogli poprosić o autograf osoby znane z ekranu telewizora!

LONDYN - niegdyś stolica wielkiego imperium, potęgi morskiej i kolonialnej, dzisiaj to miasto pełne kontrastów, różnorodności, zabytków, mody oraz zakupów. Londyn przyciąga ludzi jak magnes za sprawą słynnych zabytków, muzeów, sklepów znanych marek, rozległych parków miejskich pozwalających na relaks, licznych miejsc rozrywki, które są w stanie sprostać każdemu gustowi i kieszeni. To miejsce w którym wszyscy szybko się aklimatyzują i dobrze czują! Tutaj będziecie mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Przekonajcie się sami jak smakuje język w oryginalnym otoczeniu!

Gdzie mieszkamy:

Londyn jest wieloetniczną metropolią, co powoduje, że jest on niebywale ciekawy zarówno pod względem obyczajów jak i kultury. Zakwaterowanie u rodzin stwarza niespotykaną okazję do zapoznania się ze zróżnicowanymi tradycjami panującymi na Wyspach. Rodziny są szczegółowo sprawdzone i starannie dobrane przez naszego angielskiego kontrahenta. Uczestnicy zwykle zakwaterowani są na obrzeżach Londynu, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie w pokojach 2, 3, 4 osobowych.

Co jemy:

3 posiłki dziennie serwowane w miejscu zamieszkania.

Śniadanie- płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata
Lunch- kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu)
Obiadokolacja- jednodaniowy ciepły posiłek, deser, herbata.
Pierwszy posiłek- obiadokolacja w dniu przyjazdu do Londynu,
Ostatni posiłek- śniadanie + suchy prowiant w dniu wyjazdu z Londynu

Program:

CO WAS CZEKA

Spacer po słynnej ulicy Oxford Street - najdłuższej w Europie ulicy pełnej najmodniejszych sklepów, gdzie obok siebie znajdują się butiki różnych marek, a wszystkiemu poważny charakter nadaje obecność sławnej szkoły dla projektantów mody - London College of Fashion.

Będziecie mieli okazję zrobić prawdziwy shopping w domu towarowym Harrods. Znajduje się w nim ok. 330 sklepów zajmujących powierzchnię ok. 20 000 m2. W Londynie udacie się także do największego w Europie sklepu z zabawkami - Hamleys.

Londyński sklep M&M's World - zajmuje 4 piętra na łącznej powierzchni 3200 m2, a jego wybudowanie kosztowało 10 mln funtów! Jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny świat M&M's w Europie. Sklep poza słodyczami oferuje naczynia, szkło, pościel i biżuterię, zabawki, ubrania, torby. Wśród wielu atrakcji można zobaczyć m.in. wielką czekoladową ścianę, interaktywne ekrany i drażetkowy żyrandol - SMACZNEGO!

Odwiedzicie słynną dzielnicę artystyczną Camden Town. Nie znajdziecie tu wielkich sieciówek ponieważ Camden znane jest jako centrum mody alternatywnej. Skóra, ćwieki i glany - typowy widok, alternatywna oaza z dala od królewskiego prestiżu i parlamentu. Bardzo często, tutejsze fasady budynków ozdabiają polityczne komentarze, a intensywne barwy składają hołd sztuce Pop Art.

Wizyta w słynnym londyńskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's - najbardziej znanym muzeum na świecie, gdzie zobaczycie kilkaset figur, naturalnej wielkości, przedstawiających piosenkarzy, aktorów, sportowców oraz znanych polityków. Wśród nich znajdziecie m.in. Marylin Monroe, Elvisa Presleya, Davida Beckhama, Madonne, królową Elżbietę II, a nawet Dalajlame i Jana Pawła II

Zabierzemy Was na London Eye - słynny "diabelski młyn o wysokości 135 metrów, skąd zobaczycie panoramę Londynu z lotu ptaka.

CO ZWIEDZAMY

- całodzienna wycieczka do Oxfordu! Właśnie tutaj znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie! Zwiedzanie miasta w formie spaceru, przejście przez High Street - główną ulicę miasta, obok University College, Teatru Sheldonian – miejsca wręczania dyplomów, po drodze wizyta w uniwersyteckiej bibliotece Bodleian oraz w New College oraz Christ Church College - campusach uniwersyteckich. Zobaczcie, jak studiuje się w Wielkiej Brytanii!

poza tym w Londynie...

Natural History Museum - odwiedziecie muzeum, które przybliża dzieje naszej planety. Znajdziecie tutaj ponad 70 milionów eksponatów! Można tutaj między innymi doświadczyć symulowanego trzęsienia Ziemi oraz obejrzeć galerię dinozaurów z naturalnej wielkości ryczącym i ruchomym dinozaurem.
Science Museum - odwiedzicie jedno z najsłynniejszych muzeów w Wielkiej Brytanii! Eksponaty prezentowane w muzeum pochodzą z różnych dziedzin nauki i techniki. W zbiorach znajdują się zespoły eksponatów związane z działalnością brytyjskich wynalazców takie jak pionierskie maszyny parowe Jamesa Watta, czy prototypowe odbiorniki telewizyjne Johna Bairda.
Victoria and Albert Museum - odwiedzając to miejsce zobaczycie największą na świecie kolekcję poświęconą sztuce i rzemiosłu artystycznemu, znaleźć tutaj można ponad tysiącletnie książki, ceramikę, wyroby ze szkła i metalu, meble, biżuterię oraz stroje.
Museum of London - w tym miejscu zapoznacie się z burzliwą historią stolicy Wielkiej Brytanii od czasów prehistorycznych aż po współczesność. Kolekcja muzeum zawiera ponad milion eksponatów- archiwa archeologiczne, stroje i dekoracje oraz fotografie.
Kolejnym miejscem, które zobaczycie to jedyny tego typu w Europie zwodzony most - Tower Bridge, zbudowany w stylu wiktoriańskim licząca blisko 200 lat, konstrukcja jest jednym z najbardziej znanych miejsc Londynu.

Przejdziecie obok Pałacu Buckingham - oficjalna rezydencja monarchów brytyjskich - jedyny na świecie pałac, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję. Podczas wizyty w tym miejscu obejrzycie oficjalną zmianę warty.

Przechodząc koło Houses of Parliament spotkacie się z wielką polityką i historią monarchii brytyjskiej, a później zrobicie sobie zdjęcie z Big Ben.

Fani piłki nożnej przespacerują się koło stadionu Wembley - drugim co do wielkości (po hiszpańskim Camp Nou) stadionie w Europie (wstęp dla chętnych ok. 12 GBP). Osoby mniej zainteresowane sportem będą miały okazję pobuszować w okolicznych sklepikach/straganach - będących odpowiednikiem warszawskiego centrum handlowego Maximus.

Spacerem przejdziecie się na Piccadilly Circus - jedno z najbardziej rozpoznawalnych skrzyżowań na świecie w rozrywkowej i teatralnej dzielnicy West End.
Niedaleko Piccadilly Circus znajduje się jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic - Soho, obecnie najmodniejsze miejsce w Londynie. A integralną częścią Soho jest - China Town, czyli londyńska kolebka kultury chińskiej.

Podczas zwiedzania Londynu odwiedzicie także Hyde Park - jeden z kilku królewskich parków w środku zatłoczonego miasta.

Jednym z miejsc sakralnych, które zwiedzicie podczas spaceru będzie najważniejsza świątynia anglikańska w Londynie - Westminster Abbey, w której odbywają się wszystkie najważniejsze uroczystości państwowe m.in. koronacje królów, czy zawieranie sakramentu małżeństwa przez monarchów.

W centralnej części Londynu znajduje się plac - Trafalgar Square, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej armii pod Trafalgar. Na placu znajdują się pomniki- Jerzego IV, gen. Heveloka oraz gen. Napiera. Cechą charakterystyczną placu jest ustawiona na środku 55 - metrowa kolumna Nelsona. Przechodząc przez Trafalgar Square dojdziecie do National Gallery - galerii sztuki prezentującej kolekcję brytyjskich impresjonistów i kilkanaście dzieł Vincenta van Gogha.

Covent Garden jest dzielnicą, w której spotykają się artyści, cyrkowcy, muzycy oraz zwykli ludzie. Centralną częścią Covent Garden jest Piazza - liczący sobie ponad 500 lat targ, na którym można kupić świeże owoce, warzywa, kwiaty oraz pamiątki. W pobliżu usytuowany jest ponadto zaprojektowany w 1631 roku przez Inigo Jonesa kościół świętego Pawła (St Paul's Church).

Wizyta w Londynie nie byłaby kompletna gdyby nie przejazd słynnym double decker busem - czyli piętrowy autobus, który jest typowym brytyjskim środkiem komunikacji naziemnej.

IMPREZY FAKULTATYWNE:

(możliwość dokupienia na miejscu)

- HARRY POTTER TOUR - wizyta w Warner Bros. Studio London, wytwórni filmowej w której powstawały filmy o przygodach słynnego młodego czarodzieja. Zajrzycie za kulisy produkcji i zobaczycie wiele fantastycznych planów filmowych, kostiumów i rekwizytów. Poznajcie ściśle strzeżone sekrety i fakty na temat efektów specjalnych oraz animatroniki, dzięki którym filmy stały się tak popularne na całym świecie.
Cena 35 GBP

WYJŚCIE DO TEATRU - dla osób pragnących zobaczyć światowe premiery czeka wizyta w jednym z teatrów na magicznym londyńskim West Endzie
Cena ok. 20 GBP

TOWER OF LONDON - czyli Twierdza Londyńska, która przez setki lat była siedzibą władców Anglii. Zobaczycie tu insygnia koronacyjne- królewski pierścień, jabłko, berło z krzyżem oraz koronę brytyjską, zbroję oraz broń.
Cena 19 GBP

FISH&CHIPS - klasyka angielskiego smaku! Spróbujecie brytyjskiego dania składającego się ze smażonej ryby w cieście z dodatkiem zielonego groszku i frytek w jednym z tradycyjnych londyńskich pubów!
Cena ok. 8,5 GBP

Jak jedziemy:

1 dzień - wylot z Warszawy do Londynu w godzinach popołudniowych (długość lotu ok. 2 godz.), zakwaterowanie w godzinach wczesnowieczornych, obiadokolacja, nocleg
2 - 8 dzień - zwiedzanie Londynu wg programu, wycieczka do Oxfordu i Warner Bros - Studio - Harry Potter Tour
9 dzień - śniadanie, wykwaterowanie, wylot z Londynu do Warszawy w godzinach rannych (długość lotu ok. 2 godz.)

INFORMACJE TRANSPORTOWE

Transport samolotem odbywa się na Ogólnych Warunkach Przewozu Linii PLL LOT. Limit bagażu- 23 kg bagażu głównego + bagaż podręczny. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 2 godziny przed planowaną godziną odlotu samolotu. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.
Warszawa- Lotnisko im. F. Chopina, zbiórka na NOWYM TERMINALU! Stanowisko BUT położone będzie w meeting point pomiędzy strefami D i E.

Cena zawiera:

przelot samolotem linii LOT Polskie Linie Lotnicze na trasie Warszawa–Londyn–Warszawa, transfer z/na lotnisko komunikacją miejską, zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin, program, opiekę BUT kadry- kierownika, wychowawców, ubezpieczenie AXA „Kontynenty”

Cena nie zawiera:

wycieczek fakultatywnych i dodatkowych wyjść niezawartych w programie, obowiązkowej dopłaty na realizację programu w Londynie, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (płatne dodatkowo 10 PLN/os.).

Informacje dodatkowe:

Transport samolotem odbywa się na Ogólnych Warunkach Przewozu PLL LOT. Limit bagażu- 23 kg bagaż+bagaż podręczny. Obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 GBP. Proponowane min. kieszonkowe – ok. 50 GBP+ wycieczki fakultatywne. Dodatkowo wymagana jest opłata programowa niepodlegająca rozliczeniu (obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów+komunikacja miejska) w wysokości
dla osób urodzonych w roku 2001 i wcześniej -> 110 GBP
dla osób urodzonych w roku 2002 i później -> 100 GBP.

Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ręcznik. Cena aktualna przy kursie GBP nieprzekraczającym 5,2 PLN.

Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

Sprawdź dokumenty obowiązujące na tym obozie --- DOKUMENTY
TerminyDostępnośćCenaPromocjaTrasaRezerwacja


Uderzenie lata 2018

Już wkrótce najlepsze obozy zagraniczne! Kto pierwszy?

Dowiedz się więcej!