Znajdź obóz dla siebie
Rezerwuj on-line lub telefonicznie
61 850 10 85 61 853 42 47

Obóz turystyczno - językowy

od 2 039.00 zł

Kierunek: WIELKA BRYTANIA / Brighton
Transport: autokar
Kod imprezy: BRA/SD8

  • Program
  • Terminy i rezerwacje
  • Galeria
Opis:

Nowość! Chcecie poznać uroki najpopularniejszej nadmorskiej miejscowości Wielkiej Brytanii i jednocześnie uczyć się języka angielskiego! Wybierzcie się razem z Nami do Brighton, gdzie latem panuje niesamowity wypoczynkowy klimat. Czekają na Was kilometrowe plaże, znane na całym świecie Brighton Pier czy Royal Pavilion oraz całodzienna wycieczka do Londynu. Keep calm and visit Brighton!

Poznacie nowe interesujące osoby, doświadczycie jaka w rzeczywistości jest brytyjska kultura, zobaczycie światowej sławy zabytki oraz popalacie się w promieniach łagodnego angielskiego słońca, a to wszystko po angielsku! Nie ma nic lepszego niż nauka języka w jego naturalnym otoczeniu!

BRIGHTON - kiedyś było to ulubione miasto rodziny królewskiej, a dzisiaj jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Anglii położona nad Kanałem La Manche. Tutaj miesza się oficjalne życie wielkiego miasta ze swobodnym plażowym stylem. Ponadto Brighton słynie z popkultury, handlowych ulic, kosmopolitycznych kawiarenek. Wiele klubów i barów przyciąga tutaj młodzież z całego świata i całej Anglii.

Gdzie mieszkamy:

Zakwaterowanie u rodzin stwarza niespotykaną okazję do osobistego kontaktu z tradycjami i kulturą panującymi na Wyspach. Rodziny są szczegółowo sprawdzone i starannie dobrane przez naszego angielskiego kontrahenta. Uczestnicy zwykle zakwaterowani są na obrzeżach Brighton, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie w pokojach 2, 3, 4 osobowych.

Co jemy:

3 posiłki dziennie serwowane w miejscu zamieszkania.

Śniadanie- płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata
Lunch- kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu)
Obiadokolacja- jednodaniowy ciepły posiłek, deser, herbata.
Pierwszy posiłek- obiadokolacja w dniu przyjazdu do Brighton
Ostatni posiłek- śniadanie + suchy prowiant w dniu wyjazdu z Brighton

Program:

JAK SIĘ UCZYMY

Nasza kadra składa się z doświadczonych lektorów języka angielskiego.
Ćwiczenia i zadania z użyciem języka angielskiego, jak również zwiedzanie i sytuacyjne zajęcia praktyczne prowadzone są przez polskich lektorów. Obóz podzielony jest na mniejsze grupy, z których każda ma swojego lektora języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie w najlepszym możliwym środowisku do tego przeznaczonym!

warsztaty językowe...

- zadania do wykonania na mieście
- quizy, zabawy, zagadki, konkursy w języku angielskim
- odgrywanie scenek z życia codziennego
- zwiedzanie Brighton z lektorem języka angielskiego

aktywnie...

- codzienne zajęcia językowe
- w trakcie pobytu czeka na Was m.in.

- całodzienna wycieczka do Londynu! - stolica i najważniejsze miasto Wielkiej Brytanii jest mekką dla turystów, ponieważ pełne jest zabytkowych budowli, muzeów, galerii oraz ekskluzywnych sklepów. Tutaj obok historycznych budowli wyrastają współczesne budynki o dziwnych kształtach, a tradycyjne autobusy piętrowe i czarne taksówki jeżdżą na tle nowoczesnego metra. Wizytówką Londynu są światowej klasy atrakcje. Podczas wycieczki czeka Was przejście obok Westminster Abbey, Big Bena, Pałacu Buckingham, siedziby Parlamentu, Trafalgar Square, Tower of London i Tower Brigde. Zwiedzimy także Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Wiktorii i Alberta oraz przespacerujemy się przez ulicę Oxford Street.

- Royal Pavilion - najbardziej rozpoznawalny budynek w Brighton z przełomu XVIII i XIX wieku, który jest przykładem architektury łączącej styl europejski z licznymi elementami orientalnymi. Czeka na Was zwiedzanie pełnych fantazji orientalnych wnętrz m.in. wspaniałej sali Bankietowej z charakterystycznym żyrandolem podtrzymywanym przez smoka, Południowych Galerii oraz ozdobionych hinduskimi motywami Salonu oraz Sypialni królowej Wiktorii
- Sea Life Brighton - wizyta w najstarszym na świecie akwarium, gdzie w wiktoriańskich wnętrzach z bliska można oglądać fascynujący podwodny świat, który zamieszkuje 3500 tys. stworzeń morskich, w tym rzadkich gatunków zagrożonych wyginięciem.

Następnie zobaczycie słynne molo Brighton Pier o łącznej długości 524 m, wybudowane pod koniec XIX wieku w celach rozrywkowych. Przespacerujemy się także przez wyjątkową dzielnicę Brighton Marina, która wybudowana jest tuż nad morzem i posiada własną przystań jachtową.

Przejdziemy się także przez North Street - główną ulicę handlową w Brighton, to właśnie tutaj po pracy odpoczywają mieszkańcy miasta ponieważ jest też mnóstwo klimatycznych kawiarenek oraz pubów.

Zobaczycie także kościół St Paul's Church, który jest doskonałym przykładem architektury neogotyku.

Zwiedzanie Preston Manor - uroczego zabytkowego ponad 200 letniego dworu urządzonego w stylu edwardiańskim wraz z rozległym parkiem.

IMPREZY FAKULTATYWNE :

(możliwość dokupienia na miejscu)

WIEŻA BRITISH AIRWAYS i360 - wieża widokowa o wysokości 162 m obracająca się o 360 stopni dzięki której można podziwiać Brighton oraz piękne widoki wybrzeża na wschód i zachód.
Cena ok. 17 GBP

MUZEUM ZABAWEK I MODELI - powstałe w 1991 roku w Brighton muzeum w swoich zbiorach posiada ponad 10 tysięcy różnych zabawek i modeli, najstarsze z nich liczą sobie już ponad 200 lat.
Cena ok. 6 GBP

TOWER OF LONDON - czyli Twierdza Londyńska, która przez setki lat była siedzibą władców Anglii. Zobaczycie tu insygnia koronacyjne- królewski pierścień, jabłko, berło z krzyżem oraz koronę brytyjską, zbroję oraz broń.
Cena 19 GBP

FISH&CHIPS - klasyka angielskiego smaku! Spróbujecie brytyjskiego dania składającego się ze smażonej ryby w cieście z dodatkiem zielonego groszku i frytek w jednym z tradycyjnych londyńskich pubów!
Cena ok. 8,5 GBP

Jak jedziemy:

1 dzień - wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Niemcy, Benelux, Francję
2 dzień - przeprawa Calais-Dover, przejazd do Brighton ok. godz.10.00, zwiedzanie, zakwaterowanie w godzinach wczesnowieczornych, obiadokolacja, nocleg
3-7 dzień - wypoczynek w Brighton, wycieczka do Londynu
8 dzień - śniadanie+suchy prowiant, wyjazd w godz. popołudniowych, przeprawa Calais-Dover, przejazd przez Francję, Benelux
9 dzień - przejazd przez Niemcy, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy

INFORMACJE TRANSPORTOWE:
W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.
[-1] wyjazd/powrót dzień przed datą rozpoczęcia/zakończenia turnusu,
[+1] wyjazd/powrót dzień po dacie rozpoczęcia/zakończenia turnusu.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd. Transport zależnie od oferty odbywa się najczęściej autokarami, jednak sukcesywnie staramy się uruchamiać wygodne i szybkie połączenia antenowe pociągami.
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych i uznanych w Polsce przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. W zależności od trasy zapewniamy odpowiednią liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie nasze autokary wyposażone są w klimatyzację, TV z dvd/video. Autokary wyjeżdżające za granicę posiadają dodatkowo WC oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy. Postoje organizowane są co ok. 3-4 godziny w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych i przesiadkowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne).
Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca.
Uczestnicy na zbiórce muszą posiadać wypełnioną i podpisaną Kartę Kwalifikacyjną
oraz ważną legitymacje szkolną, a w przypadku imprez zagranicznych obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (może być tymczasowy).
W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679.
Po tym numerem mogą Państwo uzyskać bieżące informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup oraz o ewentualnych opóźnieniach.

Cena zawiera:

transport autokarem o podwyższonym standardzie (WC, barek, klima,video), zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin, program, opiekę BUT kadry- kierownika, wychowawców, pilota na trasie, ubezpieczenie AXA KONTYNENTY.

Cena nie zawiera:
dopłat transportowych (zakładka transport), wycieczek fakultatywnych i dodatkowych wyjść niezawartych w programie, posiłków tranzytowych, obowiązkowej dopłaty na realizację programu w Brighton, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (płatna obowiązkowo +10 PLN/os.).

Informacje dodatkowe:

obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 GBP. Proponowane min. kieszonkowe – ok. 50 GBP+posiłki tranzytowe ok. 20 EUR + wycieczki fakultatywne. Dodatkowo wymagana jest opłata programowa niepodlegająca rozliczeniu (obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów+komunikacja miejska) w wysokości
dla osób urodzonych w roku 2001 i wcześniej -> 70 GBP
dla osób urodzonych w roku 2002 i później -> 60 GBP.

Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ręcznik. Cena aktualna przy kursie GBP nieprzekraczającym 5,2 PLN.

Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

Sprawdź dokumenty obowiązujące na tym obozie --- DOKUMENTY
TerminyDostępnośćCenaPromocjaTrasaRezerwacja


Uderzenie lata 2017

Już 21 listopada najlepsze obozy zagraniczne! Kto pierwszy?

Dowiedz się więcej!