Znajdź obóz dla siebie
Rezerwuj on-line lub telefonicznie
61 850 10 85 61 853 42 47

Obóz turystyczno - językowy

od 3 039.00 zł

Kierunek: WIELKA BRYTANIA / Londyn
Transport: samolot
Kod imprezy: LNS/SD7

  • Program
  • Terminy i rezerwacje
  • Galeria
Opis:

Zwiedzaj, baw się i ucz angielskiego w wakacje! Całodzienna wycieczka do Oxfordu oraz zwiedzanie studia filmowego Warner Bros Studio, a do tego wiele innych ciekawych atrakcji! Poznacie brytyjskie zwyczaje, kuchnię, modę. Poczujcie się jak prawdziwi Londyńczycy! Nie może Was tu zabraknąć.

Do Londynu samolotem!

Keep calm because English is fun and crazy! Z Nami przekonacie się, że nauka języka angielskiego może być zabawna i przyjemna! Przełamiecie barierę językową dobrze się przy tym bawiąc! Poznacie nowe, interesujące osoby, zobaczycie światowej sławy zabytki, doświadczycie jaka w rzeczywistości jest brytyjska kultura, zrobicie owocne zakupy na słynnych wyprzedażach, a to wszystko po angielsku! Nie ma nic lepszego niż nauka języka w jego naturalnym otoczeniu!

LONDYN - to miasto kontrastów, różnorodności, zabytków, mody oraz zakupów. Stolica Wielkiej Brytanii przyciąga odwiedzających za sprawą słynnych zabytków, muzeów, rozległych parków miejskich pozwalających na relaks, licznych miejsc rozrywki, które są w stanie sprostać każdemu gustowi i kieszeni oraz słynnych sklepów. To miejsce w którym wszyscy szybko się aklimatyzują i dobrze czują! Tutaj będziecie mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Przekonajcie się sami jak smakuje język w oryginalnym otoczeniu!

Gdzie mieszkamy:

Londyn jest wieloetniczną metropolią, co powoduje, że jest on niebywale ciekawy zarówno pod względem obyczajów jak i kultury. Zakwaterowanie u rodzin stwarza niespotykaną okazję do zapoznania się ze zróżnicowanymi tradycjami panującymi na Wyspach. Rodziny są szczegółowo sprawdzone i starannie dobrane przez naszego angielskiego kontrahenta. Uczestnicy zwykle zakwaterowani są na obrzeżach Londynu, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie w pokojach 2, 3, 4 - osobowych.

Co jemy:

3 posiłki dziennie serwowane w miejscu zamieszkania.

Śniadanie- płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata
Lunch- kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu)
Obiadokolacja- jednodaniowy ciepły posiłek, deser, herbata.

Pierwszy posiłek- obiadokolacja pierwszego dnia pobytu u rodzin
Ostatni posiłek- śniadanie + suchy prowiant ostatniego dnia pobytu u rodzin

Program:

JAK SIĘ UCZYMY

Nasza kadra składa się z doświadczonych lektorów języka angielskiego.
Ćwiczenia i zadania z użyciem języka angielskiego, jak również zwiedzanie i sytuacyjne zajęcia praktyczne prowadzone są przez polskich lektorów. Obóz podzielony jest na mniejsze grupy, z których każda ma swojego lektora języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie w najlepszym możliwym środowisku do tego przeznaczonym - Londynie!

warsztaty językowe...

- zadania do wykonania na mieście
- quizy, zabawy, zagadki, konkursy w języku angielskim
- odgrywanie scenek z życia codziennego
- zwiedzanie Londynu z lektorem języka angielskiego

aktywnie...

- codzienne zajęcia językowe
- w trakcie pobytu czeka na Was m.in.

- całodzienna wycieczka do Oxfordu! Właśnie tutaj znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie! Zwiedzanie miasta w formie spaceru, przejście przez High Street - główną ulicę miasta, obok University College, Teatru Sheldonian – miejsca wręczania dyplomów, po drodze wizyta w uniwersyteckiej bibliotece Bodleian oraz w New College oraz Christ Church College - campusach uniwersyteckich. Zobaczcie, jak studiuje się w Wielkiej Brytanii!

- Harry Potter Tour w Warner Bros. Studio London - wizyta w wytwórni filmowej w której powstawały filmy o przygodach słynnego młodego czarodzieja. Zajrzycie za kulisy produkcji i zobaczycie wiele fantastycznych planów filmowych, kostiumów i rekwizytów. Poznajcie ściśle strzeżone sekrety i fakty na temat efektów specjalnych oraz animatroniki, dzięki którym filmy stały się tak popularne na całym świecie.

Natural History Museum - odwiedzicie muzeum, które przybliża dzieje naszej planety. Znajdziecie tutaj ponad 70 milionów eksponatów! Można tutaj między innymi doświadczyć symulowanego trzęsienia Ziemi oraz obejrzeć galerię dinozaurów z naturalnej wielkości ryczącym i ruchomym dinozaurem.
Science Museum - odwiedzicie jedno z najsłynniejszych muzeów w Wielkiej Brytanii! Eksponaty prezentowane w muzeum pochodzą z różnych dziedzin nauki i techniki. W zbiorach znajdują się zespoły eksponatów związane z działalnością brytyjskich wynalazców takie jak pionierskie maszyny parowe Jamesa Watta, czy prototypowe odbiorniki telewizyjne Johna Bairda.
Victoria and Albert Museum - odwiedzając to miejsce zobaczycie największą na świecie kolekcję poświęconą sztuce i rzemiosłu artystycznemu, znaleźć tutaj można ponad tysiącletnie książki, ceramikę, wyroby ze szkła i metalu, meble, biżuterię oraz stroje.
Imperial War Museum - zobaczycie od środka historię wojskowości. Muzeum zostało założone dla upamiętnienia poległych podczas I wojny światowej. Kolekcja muzeum była uzupełniana podczas II wojny światowej. Obecnie w muzeum znajdują się eksponaty ze wszystkich brytyjskich konfliktów zbrojnych.
Museum of London - w tym miejscu zapoznacie się z burzliwą historia stolicy Wielkiej Brytanii od czasów prehistorycznych aż po współczesność. Kolekcja muzeum zawiera ponad milion eksponatów- archiwa archeologiczne, stroje i dekoracje oraz fotografie.
Museum of London Docklands - odwiedzając to miejsce poznacie długą i nadzwyczaj burzliwą historię wschodniej części Londynu oraz londyńskiego portu.

Kolejnym miejscem, które zobaczycie będzie jedyny tego typu w Europie zwodzony most - Tower Bridge, zbudowany w stylu wiktoriańskim liczący blisko 200 lat, konstrukcja jest jednym z najbardziej znanych miejsc Londynu.

Wizyta w British Museum pozwoli Wam odbyć podróż w czasie do starożytności.
Przejdziecie obok Pałacu Buckingham - oficjalna rezydencja monarchów brytyjskich - jedyny na świecie pałac, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję. Podczas wizyty w tym miejscu obejrzycie oficjalną zmianę warty.

Przechodząc koło Houses of Parliament spotkacie się z wielką polityką i historią monarchii brytyjskiej, a później zrobicie sobie zdjęcie z Big Ben.

Spacerem przejdziecie się na Piccadilly Circus - jedno z najbardziej rozpoznawalnych skrzyżowań na świecie w rozrywkowej i teatralnej dzielnicy West End.
Niedaleko Piccadilly Circus znajduje się jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic - Soho, obecnie najmodniejsze miejsce w Londynie. A integralną częścią Soho jest - China Town, czyli londyńska kolebka kultury chińskiej.

Odwiedzicie także słynną dzielnicę artystyczną - Camden Town. Nie znajdziecie tu wielkich sieciówek, ponieważ Camden znane jest jako centrum mody alternatywnej. Skóra, ćwieki i glany - typowy widok, alternatywna oaza z dala od królewskiego prestiżu i parlamentu. Bardzo często, tutejsze fasady budynków ozdabiają polityczne komentarze, a intensywne barwy składają hołd sztuce Pop Art.

Podczas zwiedzania Londynu odwiedzicie także Hyde Park - jeden z kilku królewskich parków w środku zatłoczonego miasta.

Jednym z miejsc sakralnych, które zwiedzicie podczas spaceru będzie najważniejsza świątynia anglikańska w Londynie - Westminister Abbey, w której odbywają się wszystkie najważniejsze uroczystości państwowe m.in. koronacje królów, czy zawieranie sakramentu małżeństwa przez monarchów.

W centralnej części Londynu znajduje się plac - Trafalgar Square, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej armii pod Trafalgar. Na placu znajdują się pomniki- Jerzego IV, gen. Heveloka oraz gen. Napiera. Cechą charakterystyczną placu jest ustawiona na środku 55 - metrowa kolumna Nelsona. Przechodząc przez Trafalgar Square dojdziecie do National Gallery, galerii sztuki – prezentującej kolekcję brytyjskich impresjonistów i kilkanaście dzieł Vincenta van Gogha.

Będziecie mieli okazję zrobić prawdziwy shopping w domu towarowym Harrods. Znajduje się w nim ok. 330 sklepów zajmujących powierzchnię ok. 20 000 m2.

Covent Garden jest dzielnicą, w której spotykają się artyści, cyrkowcy, muzycy oraz zwykli ludzie. Centralną częścią Covent Garden jest Piazza - liczący sobie ponad 500 lat targ, na którym można kupić świeże owoce, warzywa, kwiaty oraz pamiątki.

Londyński sklep M&M's World - zajmuje 4 piętra na łącznej powierzchni 3200 m2, a jego wybudowanie kosztowało 10 mln funtów! Jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny świat M&M's w Europie. Sklep poza słodyczami oferuje naczynia, szkło, pościel i biżuterię, zabawki, ubrania, torby. Wśród wielu atrakcji można zobaczyć m.in. wielką czekoladową ścianę, interaktywne ekrany i drażetkowy żyrandol - SMACZNEGO!

Wizyta w Londynie nie byłaby kompletna gdyby nie przejazd słynnym double decker busem - czyli piętrowy autobus, który jest typowym brytyjskim środkiem komunikacji naziemnej.

IMPREZY FAKULTATYWNE:

(możliwość dokupienia na miejscu)

MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH MADAME TUSSAUD'S - wizyta w najbardziej znanym muzeum na świecie, gdzie spotkacie kilkaset figur, naturalnej wielkości, przedstawiających piosenkarzy, aktorów, sportowców oraz znanych polityków. Wśród nich znajdziecie m.in. Marylin Monroe, Elvisa Presleya, Davida Beckhama, Madonne, a nawet Dalajlame, Jana Pawła II i Lecha Wałęsę.
Cena 26 GBP

LONDON EYE - jeżeli chcecie zobaczyć panoramę Londynu z lotu ptaka, musicie wybrać się na słynne Londyńskie Oko, które jest największym na świecie kołem widokowym.
Cena 22 GBP

WYJŚCIE DO TEATRU - dla osób pragnących zobaczyć światowe premiery czeka wizyta w jednym z teatrów na magicznym londyńskim West Endzie
Cena ok. 20 GBP

TOWER OF LONDON - czyli Twierdza Londyńska, która przez setki lat była siedzibą władców Anglii. Zobaczycie tu insygnia koronacyjne- królewski pierścień, jabłko, berło z krzyżem oraz koronę brytyjską, zbroję oraz broń.
Cena 19 GBP

FISH&CHIPS - klasyka angielskiego smaku! Spróbujecie brytyjskiego dania składającego się ze smażonej ryby w cieście z dodatkiem zielonego groszku i frytek w jednym z tradycyjnych londyńskich pubów!
Cena ok. 8,5 GBP

Jak jedziemy:

1 dzień - wylot z Warszawy do Londynu w godzinach rannych (długość lotu ok. 2 godz.), transfer komunikacją miejską do miejsca spotkania z grupą autokarową, zwiedzanie, zakwaterowanie w godzinach wczesnowieczornych, obiadokolacja, nocleg
2-8 dzień - codzienne zajęcia językowe, zwiedzanie Londynu wg programu, wycieczka do Oxfordu i Warner Bros. Studio - Harry Potter Tour
9 dzień - śniadanie + suchy prowiant, wykwaterowanie, wylot z Londynu do Warszawy w godzinach rannych (długość lotu ok. 2 godz.)

INFORMACJE TRANSPORTOWE

Transport samolotem odbywa się na Ogólnych Warunkach Przewozu Linii PLL LOT. Limit bagażu- 23 kg bagażu głównego + bagaż podręczny. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 2 godziny przed planowaną godziną odlotu samolotu. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.
Warszawa- Lotnisko im. F. Chopina, zbiórka na NOWYM TERMINALU! Stanowisko BUT położone będzie w meeting point pomiędzy strefami D i E.

Cena zawiera:

przelot samolotem linii LOT Polskie Linie Lotnicze na trasie Warszawa–Londyn–Warszawa, transfer z/na lotnisko komunikacją miejską, zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin, program, opiekę BUT kadry- kierownika, lektorów - wychowawców, ubezpieczenie AXA „Kontynenty”

Cena nie zawiera:

wycieczek fakultatywnych i dodatkowych wyjść niezawartych w programie, obowiązkowej dopłaty na realizację programu w Londynie, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (płatne dodatkowo 10 PLN/os.).

Informacje dodatkowe:

Transport samolotem odbywa się na Ogólnych Warunkach Przewozu PLL LOT. Limit bagażu- 23 kg bagaż+bagaż podręczny. Obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 GBP. Proponowane min. kieszonkowe – ok. 50 GBP+ wycieczki fakultatywne. Dodatkowo wymagana jest opłata programowa niepodlegająca rozliczeniu (obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów+komunikacja miejska) w wysokości
dla osób urodzonych w roku 2001 i wcześniej -> 110 GBP
dla osób urodzonych w roku 2002 i później -> 100 GBP.

Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ręcznik. Cena aktualna przy kursie GBP nieprzekraczającym 5,2 PLN.

Sprawdź dokumenty obowiązujące na tym obozie --- DOKUMENTY
TerminyDostępnośćCenaPromocjaTrasaRezerwacja


Uderzenie lata 2017

Już 21 listopada najlepsze obozy zagraniczne! Kto pierwszy?

Dowiedz się więcej!