Znajdź obóz dla siebie
Rezerwuj on-line lub telefonicznie
61 850 10 85 61 853 42 47

Obóz turystyczny ze zwiedzaniem: Praga, Gardaland

od 1 979.00 zł

Kierunek: HISZPANIA / Lloret de Mar
Transport: autokar
Kod imprezy: GRP/ZW7

  • Program
  • Terminy i rezerwacje
  • Galeria
Opis:

Na tym obozie odwiedzicie mega ciekawe miejsca. Czeka na Was niezapomniana zabawa w największym włoskim Parku Rozrywki Gardaland, relaks na gorącej plaży w Lloret de Mar oraz zwiedzanie pięknej Pragi.

COSTA BRAVA - czyli "dzikie wybrzeże", to zdecydowanie najbardziej urokliwy region Hiszpanii nazywany "Skarbem Hiszpańskiej Riwiery". Zachwycające widoki, skaliste zbocza schodzące wprost do błękitnego morza, romantyczne zatoczki i piaszczyste plaże będące znakomitym miejscem odpoczynku dla wszystkich, którzy chcą odetchnąć po ciężkich trudach roku szkolnego.

LLORET DE MAR - to najmodniejsza destynacja młodzieży z całej Europy! Lloret to iberyjskie budowle, średniowieczny zamek, mnóstwo przytulnych kafejek i sklepów oraz plaża ze złocistym piaskiem wzdłuż której biegnie nadmorska promenada. Miasto jest jeszcze piękniejsze po zachodzie słońca – uwodzi kolorami neonów, reklam i przedsmakiem zabawy. Lloret de Mar każdego lata staje się europejską stolicą wakacyjnej rozrywki!

Gdzie mieszkamy:

Hotel Guitart Rosa*** - położony w centrum Lloret de Mar zaledwie 200 m od głównej plaży - Playa de Lloret. Hotel Guitart Rosa to kilkupiętrowy budynek wybudowany w stylu kolonialnym posiadający windę, 24-godzinną recepcję, restaurację, przestronne patio i taras, ogród tropikalny oraz basen na wewnętrznym patio hotelu. Przy basenie możecie bezpłatnie korzystać z leżaków i parasoli. Mieszkamy w pokojach 3-4 osobowych z łazienką. Większość pokoi z balkonem.

Dodatkowo do Waszej dyspozycji jest sejf w recepcji, bezpłatne WI-FI w pomieszczeniach ogólnodostępnych, biliard i automaty do gier zręcznościowych (płatne dodatkowo - 1 EUR/gra). W najbliższej okolicy hotelu znajdują się liczne restauracje, sklepiki z pamiątkami oraz dyskoteki.

Co jemy:

3 posiłki dziennie w restauracji hotelowej, bufet szwedzki. Kuchnia europejska oraz lokalna. Napoje do obiadu i kolacji dodatkowo płatne.
Pierwszy posiłek- obiad w dniu przyjazdu do hotelu w Lloret de Mar
Ostatni posiłek- śniadanie + suchy prowiant ostatniego dnia pobytu w hotelu

Praga- obiadokolacja i śniadanie

Program:

WYCIECZKI W PROGRAMIE!!!

GARDALAND - jeden z pierwszych i jednocześnie największych parków rozrywki we Włoszech. Oferuje ponad 70 atrakcji, dlatego jest odpowiednim miejscem zarówno dla osób poszukujących ekstremalnych wrażeń, jak i tych spragnionych spokojniejszych rozrywek.
Do najciekawszych atrakcji należą kolejki

Blue Tornado - górska kolejka z 5 pętlami, której wagony, w odróżnieniu od typowych kolejek, są zawieszone pod torami szynowymi. Wagony osiągają prędkość 110 km/h, co robi z niej jedną z najszybszych kolejek na świecie.
Magic Mountain - kolejka z 4 pętlami osiągająca prędkość do 90 km/h. Długość drogi wynosi prawie 700 m, a wysokość 35 m. Jest to pierwsza żelazna kolejka parku (1985).
I Corsari - ta piracka przejażdżka jest jedyną wodną, podziemną atrakcją tego typu w Europie. Płynie się w łódce 30-40 m pod ziemią w ciemnych jaskiniach.
Colorado Boat - wodna droga, która najpierw prowadzi w górę po dzikiej wodzie, a później z wysokości 30 m spada w dół.
Sequoia Adventure - wyjątkowa kolejka górska. Wystarczy na nią spojrzeć, aby wiedzieć, że jest to coś dla odważnych! Przez większość przejazdu jedzie się z głową w dół.
Mammut - najdłuższa i najnowsza rodzinna kolejka górska, dla której inspiracją był film "Epoka lodowcowa". Jej długość wynosi 1100 m, a jazda trwa prawie trzy minuty. W 2008 roku kolejka była jedyną atrakcją tego typu w Europie.

Dodatkowo czeka Was wizyta w Gardaland See Life Aquarium - jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju gdzie możecie zobaczyć ponad 5000 przeróżnych podwodnych istot. Począwszy od tych malutkich po osiągające nawet 1,8 metra długości kraby pacyficzne. Oczywiście będziecie mogli podziwiać również rekiny, płaszczki, żółwie morskie, ośmiornice, meduzy i wiele gatunków ryb.
PRAGA - to jedno z najbardziej urokliwych europejskich miast, a jego piękno zapiera dech w piersiach. Zabytki Pragi tworzą niezwykłą mozaikę architektoniczną przedstawiając wielopokoleniową spuściznę. Architektura tego miasta to prawdziwa encyklopedia. Znajdują się tutaj prawdziwe skarby gotyku, renesansu, baroku oraz secesji. Zobaczycie Hradczany, Zamek Praski, Katedrę św. Wita, Złotą Uliczkę, Kościół św. Mikołaja, Rynek Starego Miasta, Ratusz Staromiejski, Zegar Astronomiczny Orłoj.

Coś dla leniuchów...

- ciepłe kąpiele w morzu
- plażowanie, czyli ciężka praca nad opalenizną
- zabawy i konkursy na plaży
- obozowe rozgrywki sportowe (m.in. siatkówka)
- codzienne korzystanie z basenu hotelowego

Coś dla aktywnych...

- spacery po tętniących życiem ulicach Lloret de Mar
- korzystanie z okolicznych atrakcji
- wieczorne spacery po plaży
- rozgrywki sportowe (m.in. beach volleybal, water polo, koszykówka)
- gra miejska
- animacje organizowane przez lokalną grupę animacyjną
- konkurs najpiękniejsze zdjęcie zachodu słońca na wybrzeżu Costa Brava
- wycieczka piesza do punktu widokowego na skale, na której ciągle czeka Dona Marinera (żona rybaka) – znana rzeźba Ernesta Maragalla
- wycieczka piesza na szczyt klifowego wybrzeża, gdzie znajdują się ogrody Santa Clotilde.

DYSKOTEKI

Zabierzemy Was do najlepszych dyskotek w mieście, w których pod okien naszej czujnej kadry bawić się będziecie w rytmach najlepszej klubowej muzyki w międzynarodowym towarzystwie. W niektórych czekają na Was nawet imprezy laser show i foam party!
Wstęp do dyskotek płatny ok. 15 EUR/wejście. Wstęp na dyskoteki dozwolony od skończonego 16 roku życia.

IMPREZY FAKULTATYWNE:

TYLKO U NAS!!!
Teraz wszystkie imprezy fakultatywne na obozach młodzieżowych możesz wykupić u nas w biurze. Dzięki temu zabierasz mniej gotówki i zapewniasz sobie niezmienność ceny! (Cena w EUR płatna na miejscu, cena w PLN płatna w biurze).

BARCELONA I MONTSERRAT (wycieczka całodniowa) – zobaczycie Sagradę Familię, Parc de la Ciutadella, Camp Nou (wstęp dodatkowo płatny ok. 20 EUR/os.), Plaza Portal de la Pau z pomnikiem Krzysztofa Kolumba, spacer słynną ulicą La Rambla, pokaz Fuente Magica de Montjuic, średniowieczny klasztor Montserrat, drugi co do ważności (po Santiago de Compostela) ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii.
Cena 40 EUR/ 176 PLN

TOSSA DE MAR (wycieczka półdniowa) – słynny kurort na Costa Brava do którego wybierzecie się statkiem. Miasto słynie ze swojej pięknie zachowanej starówki Vila Vella i fortyfikacji obronnych z XII w. Będziecie mieli możliwość poplażowania i wykąpania się w innej części wybrzeża Costa Brava.
Cena 22 EUR/ 97 PLN

WATERWORLD (wycieczka całodniowa) – tutaj czeka na Was woda w najlepszym wydaniu. Niezapomniane wrażenia w największym Aquaparku na wybrzeżu Costa Brava gwarantowane. W trakcie pobytu wypróbujecie bogatą infrastrukturę parku składającą się z przeróżnych zjeżdżalni, basenów z falami, rwącej rzeki czy kamikadze.
Cena 30 EUR/ 132 PLN

PORT AVENTURA (wycieczka całodniowa) – jeden z największych parków rozrywki w Europie, a na pewno największy w Hiszpanii. Port Aventura podzielony jest na pięć krain. Od razu po wejściu traficie do rejonu Śródziemnomorskiego, następnie przechodzicie do Dzikiego Zachodu, Meksyku, Chin, a zakończycie swoją podróż w Polinezji. W każdej krainie znajdziecie zarówno atrakcje dla odważnych, jak i dla tych, którzy lubią zdecydowanie mniejsze emocje. W parku jest ponad 100 atrakcji m.in. Dragon Khan - największa kolejka górska w Europie, Furius Baco - najszybszy rollercoster czy Hurakan Condor - wystrzeliwana wieża.
Cena 50 EUR/ 220 PLN

Jak jedziemy:

1 dzień - wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, nocny przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy
2 dzień - przyjazd do Gardalandu w godzinach rannych, całodzienna zabawa w parku rozrywki, możliwość wykupienia obiadu we własnym zakresie ok. 15 EUR, wyjazd w godzinach wieczornych, nocny przejazd przez Włochy, Francję
3 dzień - przyjazd do Lloret de Mar ok. godz. 10-tej, obiad, zakwaterowanie od godz 14-tej, aklimatyzacja, kolacja
4 - 8 dzień - wypoczynek w Hiszpanii, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych
9 dzień - śniadanie+suchy prowiant, wykwaterowanie, wyjazd ok. godz. 10 tej, przejazd przez Francję, Niemcy
10 dzień - przyjazd do Pragi w godzinach rannych, zwiedzanie miasta wg programu, obiadokolacja, nocleg tranzytowy
11 dzień - śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd ok. godz. 13tej, przejazd przez Słowację, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy

INFORMACJE TRANSPORTOWE:

W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.
[-1] wyjazd/powrót dzień przed datą rozpoczęcia/zakończenia turnusu,
[+1] wyjazd/powrót dzień po dacie rozpoczęcia/zakończenia turnusu.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd. Transport zależnie od oferty odbywa się najczęściej autokarami, jednak sukcesywnie staramy się uruchamiać wygodne i szybkie połączenia antenowe pociągami.
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych i uznanych w Polsce przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. W zależności od trasy zapewniamy odpowiednią liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie nasze autokary wyposażone są w klimatyzację, TV z dvd/video. Autokary wyjeżdżające za granicę posiadają dodatkowo WC oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy. Postoje organizowane są co ok. 3-4 godziny w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych i przesiadkowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne).
Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca.
Uczestnicy na zbiórce muszą posiadać wypełnioną i podpisaną Kartę Kwalifikacyjną
oraz ważną legitymacje szkolną, a w przypadku imprez zagranicznych obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (może być tymczasowy).
W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE czynny poza godzinami pracy biura. Nr tel. +48 664 097 679.
Po tym numerem mogą Państwo uzyskać bieżące informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup oraz o ewentualnych opóźnieniach.

Cena zawiera:

transport autokarem o podwyższonym standardzie (WC, barek, klima, video), zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, program, opiekę BUT kadry- kierownika, wychowawców, ratownika wodnego, pilota na trasie, ubezpieczenie AXA KONTYNENTY

Cena nie zawiera:

dopłat transportowych (zakładka transport), wycieczek fakultatywnych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i na dyskoteki, posiłków tranzytowych, napoi do obiadu oraz kolacji (ok. 1,5 EUR/napój), taksy klimatycznej, obowiązkowej opłaty na realizację programu, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (płatna obowiązkowo +10 PLN/os.).

Informacje dodatkowe:

obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 EUR. Proponowane min. kieszonkowe – ok. 100 EUR+imprezy fakultatywne+dyskoteki+posiłki tranzytowe ok. 20 EUR. Dodatkowo wymagana jest kwota 50 EUR - opłata programowa niepodlegająca rozliczeniu (obejmuje wstęp do Gardalandu, bilety komunikacji miejskiej w Pradze, przewodnika licencjonowanego w Pradze, bilety wstępu) oraz 3,5 EUR (taksa klimatyczna dla osób powyżej 16 roku życia). Prosimy o zabranie legitymacji szkolnych. Wstęp na dyskoteki dozwolony od skończonego 16 roku życia. Cena aktualna przy kursie EUR nieprzekraczającym 4,4 PLN.

Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

Sprawdź dokumenty obowiązujące na tym obozie --- DOKUMENTY
TerminyDostępnośćCenaPromocjaTrasaRezerwacja


Uderzenie lata 2017

Już 21 listopada najlepsze obozy zagraniczne! Kto pierwszy?

Dowiedz się więcej!