Znajdź obóz dla siebie
Rezerwuj on-line lub telefonicznie
61 850 10 85 578 901 921

Turcja - poznajemy Turcję - obóz rekreacja i zwiedzanie

od 3 599.00 zł

Kierunek: TURCJA /
Transport: autokar
Kod imprezy: KTOP0805

  • Program
  • Terminy i rezerwacje
  • Galeria
  • Mapa
Program:

Rekreacja i zwiedzanie (14-19 lat):

1 dzień:
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Dalszy przejazd przez Serbię i Bułgarię do Turcji. Przekroczenie granicy w Edirne – przygranicznym miasteczku, którego wizytówką jest meczet Selimie Camii. Kolacja w lokancie tureckiej, vis a vis meczetu. Przejazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie i zwiedzanie Istambułu. Zobaczymy najznakomitsze zabytki miasta: Hagia Sofia – meczet (dawniej kościół i muzeum), legendarny Błękitny Meczet z 6-cioma minaretami, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom, Yerebatan Saray (Zatopiona Cysterna) - największa z kilkuset starożytnych cystern. Rejs statkiem po Bosforze, widok na zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta i degustacja „turkish caj”. Czas na Wielki, Złoty Bazar, największy zadaszony targ w Turcji - zwiedzanie i zakupy, a znajdziemy tu naprawdę wszystko, od przypraw, poprzez skórzaną odzież, po dywany. Kolacja i nocleg w hotelu. 
4 dzień:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pamukkale – wapiennego cudu natury. Po drodze postój w Kutahyi, miejscowości znanej z wyrobów z porcelany. Przyjazd na kolację i nocleg do hotelu w Pamukkale.
5 dzień:
Śniadanie i podbój „Bawełnianej twierdzy”, czyli spacer po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale, zwiedzanie starożytnego Hierapolis, kąpiele w wodach termalnych antycznego basenu Cleopatry. Powrót do hotelu i korzystanie z zaplecza rekreacyjnego: basen odkryty, patio, basen termalny. Kolacja, nocleg. Fakultatywnie pokaz orientalnego „belly dance”.
6 dzień:
Śniadanie i wyjazd nad Morze Egejskie do Didim. Po drodze zwiedzanie Efezu i Meryemany. Efez jedno z najlepiej zachowanych miast starożytnych w rejonie Morza Śródziemnego i największy zabytek archeologiczny Turcji. Meryemana to położony na Wzgórzu Słowików Dom Matki Bożej. Przyjazd do hotelu w Didim, zakwaterowanie i kolacja. Wieczorne wyjście na uliczki gwarnego kurortu. Nocleg. 
7-11 dzień:
Pobyt w hotelu w Didim. Śniadania i kolacje w restauracji hotelowej.
W PROGRAMIE:
- wypoczynek na plaży, kąpiele w morzu, relaks w hotelu i przy basenie hotelowym,
- wycieczka dolmuszami (tradycyjnym tureckim środkiem lokomocji) do antycznej świątyni Apollina (zwiedzanie) i na turecki bazar,
- spotkania z turecką tradycją, orientem, egzotyką i kuchnią: dövme dondurma („bite lody”) – zabawne widowisko i artyzm sprzedawcy, kebab i ajran – najlepszy lunch,
- zwiedzanie meczetu, muezin i ciekawostki o islamie,
- korzystanie z programu fakultatywnego. 
12 dzień:
Śniadanie i wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze zwiedzanie antycznego Pergamonu, najważniejszego miejsca turystycznego nie tylko w Turcji, ale i na świecie. To jedyna metropolia świata położona na dwóch kontynentach: jedna część leży w europejskiej Tracji, druga – w azjatyckiej Bitynii. Przejazd do Troi, tu zobaczmy antyczne miasto i replikę Konia Trojańskiego. Kolacja i nocleg w Gelibolu. 
13 dzień:
Śniadanie. Przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele – wodny korytarz łączący Morze Egejskie z Morzem Marmara. Widzimy Europę, Azję i największy wiszący most na świecie. Kontynuacja przejazdu do granicy turecko – bułgarskiej. Krótki postój w Edirne, chwila czasu, aby jeszcze raz rzucić okiem na minarety Selimie Camii i na wydanie ostatnich lirów tureckich. Wyjazd w kierunku kraju. Przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry.
14 dzień:
Powrót do Polski w godzinach południowych


Uwagi praktyczne:

Do przekroczenia granicy konieczny jest ważny min 180 dni od daty wjazdu do Turcji paszport lub dowód osobisty. Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla dziewcząt: długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy; dla chłopców: długie spodnie, zakryte ramiona. Planowany przyjazd do hotelu pierwszego dnia obozu ok. godz. 21.00. Planowany wyjazd z hotelu przedostatniego dnia obozu ok. godz. 07.00. Przejazd na trasie: Katowice – Belgrad (ok. 850 km) ok. 14 godz. Przejazd Belgrad – Edirne (ok. 700 km) ok. 12 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 5700 km.oferta w sprzedaży agencyjnej

TerminyDostępnośćCenaPromocjaTrasaRezerwacja
05.08.2023 - 18.08.2023
KTOP0805
są wolne miejsca4019 PLN
3599 PLN
Dzień DzieckaPokaż trasęRezerwuj


1. İstanbul, Istambuł, Turcja
2. Didim, Aydın, Turcja
3. Gelibolu, Gallipoli/Çanakkale, Turcja
4. Edirne, Edirne Merkez/Edirne, Turcja

Uderzenie lata 2023

Najlepsze obozy zagraniczne! Kto pierwszy?

Dowiedz się więcej!